Papierowa — tak często określana jest pierwsza rocznica ślubu. Mimo swojej nazwy, upominki z tej okazji wcale nie muszą być papierowe. Wręcz przeciwnie — nasze pomysły sugerują prezenty innego rodzaju. W poniższym tekście prezentujemy listę sprawdzonych prezentów na pierwszą rocznicę ślubu

Wieloletnie doświadczenie w branży upominków ślubnych podpowiada nam, że to panie częściej szukają prezentów dla swoich mężów. Z tego powodu panowie muszą nam wybaczyć, ale w pierwszej kolejności omówimy propozycje, które mogą zainteresować wasze małżonki. Oczywiście jesteśmy przekonani, że pierwsza rocznica ślubu jest wyjątkowa dla obojga z was. 

Co na pierwszą rocznicę ślubu dla męża?

Idealny prezent na 1 rocznicę ślubu ma cechy emocjonalne i funkcjonalne. Zwłaszcza że dla mężczyzn prezent nie zawsze musi być wybitnie romantyczny. Niekiedy wolą oni dostać gadżet, który będzie im służył przez długie lata, a do tego stanie się nośnikiem pięknych wspomnień z tego ważnego dnia waszego życia. 

Przechodząc już do konkretów — warto na pierwszą rocznicę ślubu kupić mężowi:

Estetycznie zdobione pudełko na album

Zdjęcia to nieodzowny element każdego wesela. Co więcej, pierwszy rok wspólnego życia skłania do częstszego sięgania po aparat fotograficzny. Z tego powodu idealnym pomysłem będzie przygotowanie pięknego drewnianego pudełka, w którym będą zebrane wszystkie zdjęcia upamiętniające ostatnie 12 miesięcy waszego wspólnego życia. 

Dzięki temu w rocznicę ślubu będziecie mogli odbyć fotograficzną podróż wstecz przez każdy miesiąc waszego wspólnego życia. Taki prezent dla męża będzie wyrazem prawdziwego uczucia. 

Gustowne pudełko na pendrive 

Dobrym pomysłem na prezent z okazji papierowej rocznicy ślubu będzie eleganckie, drewniane pudełko na pendrive — wykonane techniką rzemieślniczą. Może ono mieć jeszcze większą wartość, jeśli w waszych albumach jest wiele zdjęć upamiętniających wasze wesele.

W takiej sytuacji każda kolejna rocznica ślubu będzie świetną okazją do sięgnięcia po pendrive wyciągnięty z tego eleganckiego opakowania będącego poniekąd nośnikiem wspomnień weselnych. Można też sprawić małżonkowi zestaw składający się zarówno z samego drewnianego pendrive-a, jak i pudełka na pamięć. Ofiarując mężowi taki zestaw, masz pewność, że estetyka pudełka i pendrive-a idealnie ze sobą koresponduje

Nasza propozycja: Pudełko okrągłe z akrylem na pendrive

– pudełko wykonane jest z litego drewna i akrylu
– wieczko pudełka dopasowane do podstawy za pomocą rantu, które zabezpiecza przed przesuwaniem się
– wymiar zewnętrzny 10,5 x 7cm
– wybrany grawer dopasowujemy tak, żeby zajmował do 8cm wysokości lub szerokości w zależności od układu grafiki

drewniane pudełko na pendrive

Pudełko na płytę

Można odnieść wrażenie, że płyty — zarówno CD, jak i DVD — wracają do łask. Wiele osób zaczęło tęsknić za minionymi latami. Jeśli Twój małżonek należy do tej grupy osób, na pewno ucieszy się, gdy wręczysz mu personalizowane pudełko, do którego schowa np. płytę ze zdjęciami z waszego ślubu. 

Podkładka pod kubek

Twój mąż na pewno z przyjemnością będzie odkładał kubek na podstawkę, która przy każdym łyku herbaty będzie przypominać mu o waszej rocznicy. Taki gadżet — oprócz tego, że nawiązuje do rocznicy — jest niezwykle praktyczny. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na przemyślany grawer, możesz sprawić mężowi dodatkową radość. Jesteśmy przekonani, że w personalizacji drzemie prawdziwa magia. 

Akcesoria z obszaru leśnej kuchni 

Ty sama najlepiej znasz swojego męża. Jeśli wiesz, że ma on zamiłowanie do survivalowych przygód, świetnym pomysłem będzie rocznicowy prezent, który przyda mu się podczas wycieczek na łono natury. 

Podczas wypadów z dala od cywilizacji warunki bywają ekstremalne. Na pewno termos, kubek, czy też zestaw naczyń nawiązujący do waszej rocznicy, umili mu trudne chwile. 

Pozostając w temacie wycieczek survivalowych, dobrym pomysłem może być zakup personalizowanego sprzętu biwakowego — plecak na wyjazd, hamak z oryginalną grafiką lub tarp powinny go ucieszyć.

Co na pierwszą rocznicę ślubu dla żony?

Pierwszy rok małżeństwa zazwyczaj mija w błyskawicznym tempie. Wielu mężczyzn jest często zaskoczonych tym jubileuszem.

Pudełko książka na fotoalbum

Jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu na kreatywność, dobrym pomysłem mogą być — podobnie jak w przypadku upominków dla panów — prezenty w formie eleganckich pudełek w kształcie książki na fotoalbum

Na pewno w tym przypadku małżonka doceni pomysłowość. Jeśli do tego jeszcze dojdzie zaangażowanie związane ze staranną selekcją zdjęć, które znajdą się w albumie — jej zachwyt będzie jeszcze większy.

Dodatkowo, z okazji rocznicy ślubu — dowolnej — warto sięgnąć po kwiaty. Ten prezent zawsze cieszy, niezależnie od okoliczności. Choć w przypadku tak istotnej okoliczności, jaką jest pierwsza rocznica ślubu warto, aby ten zielony upominek był tylko dodatkiem. Co więcej, Możesz zabrać swoją ukochaną na romantyczną kolację, na której wręczysz jej upominek w ten wyjątkowy dla was dwojga dzień. 

W przypadku młodego małżeństwa te drobne gesty — często niewystarczająco doceniane — są ważnym spoiwem, które pozwala cementować wciąż rozkwitające uczucie dwojga młodych ludzi.

Drewniane pudełko na wino

Wino to trunek, który często jest kojarzony z romantyczną atmosferą — nieważne, którą rocznicę świętujemy, zawsze napój ten dodaje kolorytu do chwil spędzanych z drugą połówką. Dobrym pomysłem może być zakup ulubionego wina małżonki na pierwszą rocznicę ślubu — i wręczenie go w towarzystwie eleganckiego drewnianego pudełka na wino.

W przypadku personalizacji istotna będzie pewna doza kreatywności — ważne, aby przy każdej okazji, ten elegancki drewniany atrybut przypominał o pięknie uczucia, które łączy Cię z najbliższą osobą. 

Romantyczna kolacja

Warto w rocznicę ślubu rozważyć pójście na wspólny wieczór do waszej ulubionej restauracji — takiej, która ma dużą wartość sentymentalną dla waszego związku. To rozwiązanie jest świetnym pomysłem niezależnie od stażu małżeństwa. Efekt takiego wyjścia jest jeszcze lepszy, gdy chcesz w trackie spotkania podarować żonie upominek z okazji tej ważnej rocznicy. 

Voucher — uniwersalny, acz mało kreatywny pomysł

Zdarza się, że kreatywność nam nie dopisuje w danym dniu — niekiedy taka niemoc utrzymuje się przez dłuższy okres. Gorzej, gdy czas ten przypada na okres zbliżającej się waszej pierwszej rocznicy. Wtedy może się okazać, że przykrą koniecznością będzie voucher do salonu SPA lub karta podarunkowa na zakupy w jej ulubionej drogerii. Jeśli już zdecydujesz się na voucher, warto wybrać taki kupon, który będzie odpowiadał zainteresowaniom małżonki. 

Z drugiej stronie, na pewno Twojej drugiej połówce spodoba się sam fakt, że pamiętałeś o tej ważnej dacie z kalendarza. 

Pierwsza rocznica ślubu — pomysły dla miłośników podróży

Podróż może wydawać się banalnym pomysłem. Jeśli jednak turystyka jest ważnym elementem waszego wspólnego życia, może to być idealny pomysł, by celebrować ten ważny dzień waszego wspólnego życia. 

Nieważne, czy jubileusz jest perłowy, srebrny, czy też złoty. Każda rocznica ślubu jest świetną okazją do podróżowania. Możecie wybrać się w miejsce,  w którym byliście na pierwszych wspólnych wakacjach. 

Dlaczego pierwsza rocznica ślubu nazywana jest papierową?

W ramach ciekawostki na koniec chcemy podzielić się wyjaśnieniem na temat tajemniczego nazewnictwa tej rocznicy — otóż 1 rocznicę ślubu nazywa się papierową ze względu na wciąż kruchy charakter relacji łączącej małżonków. Wiele osób na pewno może się w tym momencie oburzyć, ale naprawdę nie ma powodów. 

Jeśli to Cię uspokoi, wasza druga rocznica ślubu będzie określana mianem bawełnianej, zaś 50 będzie określana mianem złotej. Jak być może się domyślasz, kolejne rocznice są określane mianem trwalszego materiału. Oczywiście nie przywiązuj zbyt dużej wagi do tych określeń. To tylko marketing. Ważne, że między wami istnieje silne uczucie, które warto pielęgnować — a w kontekście tego artykułu — wyrażać przez prezent na rocznice ślubu, których chcesz wręczyć ukochanej osobie. 

Czym się kierować przy wyborze prezentu z okazji pierwszej rocznicy ślubu?

Poniżej przygotowaliśmy uniwersalną listę punktów, która sprawi, że wybór prezentu będzie strzałem w dziesiątkę. 

  1. Praktyczny wymiar prezentu — każdy lubi romantyczne prezenty. Nawet jeśli radość jest maskowana. Jednak warto postawić na upominek, który oprócz emocjonalnej wartości, będzie też użyteczny z punktu widzenia codzienności. 
  2. Budżet — cena w relacjach między małżonkami nie powinna odgrywać kluczowej roli, ale gdy ustalimy sobie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na prezent, wtedy łatwiej będzie nam szukać konkretnego rozwiązania. 
  3. Zainteresowania drugiej połówki — dobrze by było, gdyby prezent był zgodny z zainteresowaniami drugiej połówki. Warto rozważyć funkcjonalny upominek, który pozwoli rozwijać hobby naszej ukochanej osoby. 
  4. Odpowiednie przygotowanie do rocznicy — przygotowania prezentu warto rozpocząć odpowiednio wcześnie. Pamiątka powinna być przemyślana, a nie przykrą koniecznością. 
  5. Pomysłowość — możesz wykorzystać pokłady Twojej kreatywności i zaskoczyć swoją drugą połówkę czymś totalnie nietuzinkowym. Warto jednak takie pomysły z kimś skonsultować, aby nie okazało się, że podarunek z okazji waszej rocznicy okaże się kompletną wtopą.

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu? — podsumowanie

Mamy nadzieję, że już wiesz, co można kupić na pierwszą rocznicę ślubu dla ukochanej osoby. Pamiętaj, że taka okazja do świętowana zdarza się tylko raz w życiu. Zachwyć więc swoją drugą połówkę upominkiem, który doda kolorytu do życia pełnego codziennych obowiązków — tym samym przez długie lata będzie sprawiał radość nie tylko jej, ale również Tobie.

Pamiętaj też, że pierwsze 365 dni małżeństwa mija w mgnieniu oka. Nie czekaj z prezentem na ostatnią chwilę, bo ten dzień jest naprawdę wyjątkowy — zacznij przygotowania odpowiednio wcześnie, aby zachwycić swojego małżonka.